Zacznijmy od początku, czym jest ulga termomodernizacyjna?

Głównym celem wprowadzenia przez Państwo ulgi termomodernizacyjnej i wsparcia w postaci dofinansowania Mój Prąd, jest poprawa jakości powietrza. Państwo podejmuje wiele działań mających na celu zachęcenie nas do inwestowania w odnawialne źródła energii.

Ulga termomodernizacyjna to możliwość odliczenia od podatku kwoty wydatków poniesionych na realizację prac termomodernizacyjnych w domu jednorodzinnym – czyli związanych z wymianą źródeł ciepła starej generacji oraz termoizolacją

Co można odliczyć od podatku?

Wykaz wszystkich wydatków na materiały i usługi objętych ulgą termomodernizacyjną został dokładnie określony w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju.

Z czego składa się moduł fotowoltaiczny?

Moduł składa się z Ogniw, czyli mniejszych kwadracików widocznych na każdym panelu. Typowe moduły jakie znajdziemy na polskim rynku składają się z 60 takich ogniw. Połączone szeregowo w aluminiowej ramie tworzą moduł fotowoltaiczny. W tych oto małych ogniwach w ciągu dnia zachodzi tak zwany efekt fotowoltaiczny.

Cytując ustawę

Termomodernizacja podlegająca odliczeniu polega na ulepszeniu, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;