Dotacja „Mój Prąd 3.0”

Dowiedz się więcej na temat programu Mój Prąd 3.0 i zobacz, jak możesz uzyskać dotację.
Zarezerwuj już dziś
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji

Technologia


Gwarancja 25 lat wydajności

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Dofinansowanie
z programu Mój Prąd 3.0

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podało wstępną datę uruchomienia kolejnej edycji programu rządowego Mój Prąd 3.0, która planowana jest na 1 lipca 2021 roku. Dofinansowanie znane jest już chyba wszystkim tym, którzy posiadają lub dopiero zastanawiają się nad instalacją paneli fotowoltaicznych. Program Mój Prąd 3.0 nadal będzie realizowany w formie dotacji, ale nieznana jest jeszcze konkretna kwota. Ministerstwo utrzymało natomiast dotychczasową formę wnioskowania, która była prosta i przyjazna. Jak poinformowało ministerstwo kolejna edycja programu Mój Prąd 3.0 będzie rozszerzona o dodatkowe elementy, dzięki czemu fotowoltaika dla domu będzie jeszcze bardziej w zasięgu Twoich możliwości

Kto może korzystać z programu?

Dotacja Mój Prąd 3.0 to rozwiązanie wyłącznie dla osób fizycznych, które wytwarzają energię na własne potrzeby i mają podpisaną umowę z zakładem energetycznym. Jeśli interesuje Cię fotowoltaika dla firm, konieczne jest znalezienie innych źródeł finansowania. Wniosek o dotację w ramach programu Mój Prąd 3.0, który ruszy w lipcu 2021 roku, będzie rozpatrzony jedynie wówczas, gdy zostaną spełnione podstawowe wymagania.Jeśli jeszcze nie wiesz, co to jest fotowoltaika, zapoznaj się z artykułami publikowanymi na naszej stronie – w prosty sposób wyjaśniamy, dlaczego warto inwestować w energię prosto ze słońca oraz pokazujemy, że własna instalacja nie musi być nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu. Stworzyliśmy również kalkulator fotowoltaiki, dzięki któremu z większym entuzjazmem złożysz wniosek o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Mój Prąd – zobaczysz, ile zaoszczędzisz pieniędzy, dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej.

Czy osoby, które kupiły instalację fotowoltaiczną po 31 stycznia 2020 roku, mogą ubiegać się o dotację Mój Prąd 3.0?

Rządowy program Mój Prąd cieszy się w Polsce ogromną popularnością, dlatego pojawiają się wątpliwości, kto rzeczywiście będzie mógł skorzystać z trzeciej edycji programu. Uspokajamy – osoby, które kupiły instalację fotowoltaiczną po 31 stycznia 2020 roku mogą wziąć udział w programie Mój Prąd 3.0 i ubiegać się o dofinansowanie. Koszty inwestycji poniesione przed terminem rozpoczęcia naboru umożliwiają przystąpienie do trzeciej edycji, a więc koszty kwalifikowane będą liczone od 1 lutego 2020 roku. Ideą programu Mój Prąd jest wsparcie jak największej liczby prosumentów.

Przypominamy również, że wzięcie udziału w programie Mój Prąd nie wyklucza skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej – trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach.

Ile wynosi dofinansowanie w programie Mój Prąd 3.0?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie podało jeszcze oficjalnej kwoty dofinansowania programu Mój Prąd, który rozpocznie się w 2021 roku. Wiadomo natomiast, że szczegółowe informacje niezbędne do ubiegania się o środki zamieszczone będą w regulaminie trzeciego naboru. NFOŚiGW przekazał również, że tym razem program Mój Prąd będzie finansowany ze środków unijnych, a nie tak jak do tej pory z krajowych.

Mój Prąd 3.0 –  obecne warunki
w pigułce.

Chcesz wiedzieć, do kiedy będzie można składać wnioski w ramach rządowego programu Mój Prąd oraz jakie trzeba spełnić warunki, aby móc przystąpić do trzeciej edycji? Poniżej wyjaśniamy, jakie obowiązują zasady, w tym od kiedy będą liczone koszty kwalifikowane.

 • III nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Mojego Prądu ruszy 01.07.2021 r. – planowo będzie trwać do 20.12.2021 z możliwością przedłużenia programu lub do wyczerpania środków.
 • Moc dofinansowanych instalacji fotowoltaicznych – przedział mocy tak jak do tej pory wynosi 2-10kW
 • Dotację otrzymać może wyłącznie zakończony projekt i fotowoltaika podłączona już do sieci OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego)
 • Mój Prąd to program, który w 2021 roku umożliwia dofinansowanie instalacji założonych jeszcze w ubiegłym roku, jednak po 31 stycznia 2020 roku
 • Koszty kwalifikowane liczone będą od 1 lutego 2020 roku
 • Program Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Mój Prąd zostanie uzupełniony o dodatkowe komponenty, takie jak ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd plug-in oraz magazyny energii

Jesteśmy oficjalnym partnerem NFOŚiGW, dlatego gwarantujemy Ci złożenie wniosku o dofinansowanie do fotowoltaiki po ogłoszeniu naboru. Celem trzeciej edycji programu Mój Prąd jest nie tylko zwiększenie produkcji prądu na terenie kraju, ale również wsparcie autokonsumpcji wytwarzanej energii elektrycznej za pomocą m.in. inteligentnych systemów zarządzania energią w domu. Edison Energia pomoże Ci otrzymać dotację w ramach Mojego Prądu i zajmie się kompleksową obsługą Twojego projektu. Podpowiemy również, jak sprawdzić status wniosku Mój Prąd. Skontaktuj się z nami!

Jak można złożyć wniosek?

Istnieją 3 możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie “Mój Prąd”.

Listownie:

Umieść wniosek wraz załącznikami w kopercie z adnotacją Program priorytetowy „Mój Prąd” i wyślij pocztą lub za pośrednictwem kuriera na adres:


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 ul. Konstruktorska 1, 02-673 Warszawa

Bezpośrednio:

W kancelarii w siedzibie Narodowego Funduszu pod adresem:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

ul. Konstruktorska 1, 02-673 Warszawa

Przez Internet:

 • Wejdź na stronę login.gov.pl. Wybierz sposób logowania
 • Wypełnij wniosek, uzupełnij dane kontaktowe. Upewnij się, że masz w swoim wniosku poprawny e-mail. Otrzymasz na niego potwierdzenie podjętej decyzji
 • Dołącz wymagane załączniki
 • Po wypełnieniu formularza system przekieruje cię do usługi e-podpis na stronie pz.gov.pl
 • Sprawdź i podpisz wniosek elektronicznie. Możesz to zrobić na 3 sposoby: 

  a. podpisem zaufanym
  
b. e-dowodem
  c. certyfikatem kwalifikowanym
 • Wyślij dokumenty: wniosek z załącznikami
 • Potwierdzenie złożenia wniosku otrzymasz na swoją skrzynkę ePUAP i na e-mail podany we wniosku

Zobacz  film o tym “Jak to działa”

#inteligentnaenergia

Więcej o fotowoltaice

Fotowoltaika
dla domu

Instalacja fotowoltaiczna dla domu. Stań się niezależnym dostawcą własnego prądu i zacznij oszczędzać.

Zobacz
Fotowoltaika
dla firm

Dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej, rachunki za prąd przestaną być obciążeniem dla budżetu Twojej firmy.

Zobacz
Dotacja "Mój Prąd 3.0"

Dowedz się więcej o dotacji „Mój Prąd” i zyskaj nawet do 5000 zł na Twoją instalację fotowoltaiczną.

Zobacz
Pompa
ciepła

Obniż rachunki za prąd i wybierz nowoczesną pompę ciepła firmy Buderus.

Zobacz
Ulga termo-modernizacyjna

Odlicz od podatku kwotę poniesioną na termomodernizację domu. Przyczyniasz się do zmniejszenia emisji CO2.

Zobacz
Edukacja
Edison Energia

Interesują Cię zagadnienia z branży fotowoltaiki, chcesz poznać szczegóły funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej

Zobacz
Kalkulator fotowoltaiczny

Obniż koszt energii elektrycznej niemalże do 0. Oblicz ile możesz zaoszczędzić wybierając jeden z planów Edison Energia.

Zobacz
Instalacja fotowoltaiczna

Zapomnij o stale rosnących cenach prądu. Bądź niezależny i przełącz się na domową elektrownię słoneczną.

Zobacz