Fotowoltaika
dla rolnika

Uprawiaj rośliny, hoduj zwierzęta, a także… produkuj własną energię! Oszczędzaj na rachunkach lub też zarabiaj na farmie fotowoltaicznej.
Zobacz więcej

Sprawdź ile zaoszczędzisz

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji

Technologia


Gwarancja 25 lat wydajności

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Oferta dla rolników

Rachunki za prąd w gospodarstwie rolnym w Polsce często sięgają nawet 20% wszystkich bieżących wydatków i są proporcjonalnie jednymi z najwyższych w całej Unii Europejskiej! Ceny energii w kraju z roku na rok są coraz wyższe, a sektor rolnictwa jest coraz bardziej zautomatyzowany dzięki nowoczesnym pojazdom i maszynom, które zużywają ogromną ilość energii. A co za tym idzie? Rachunki rosną jeszcze bardziej.

Z pomocą przychodzi fotowoltaika! Nowoczesny i ekologiczny sposób na zagwarantowanie Twojemu gospodarstwu niższych kosztów utrzymania. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz obniżyć rachunki za energię elektryczną prawie do 0 zł – ponosząc jedynie koszty stałe związane z przesyłem energii. Co więcej! Masz więcej gruntu? Zacznij na nim zarabiać! Stwórz własną farmę fotowoltaiczną, dzięki której będziesz zarabiał na sprzedaży energii do sieci energetycznej.

Zapytaj o ofertę

Dlaczego warto?

Sprawdź jakie korzyści możesz zyskać dzięki instalacji
modułów fotowoltaicznych ALVA Solar

Oszczędność

Koszt Twojej instalacji fotowoltaicznej zwróci się już po około siedmiu latach. Inwestycja zapewnia realne oszczędności – sprawna fotowoltaika to rachunki za prąd niższe o 90%.

Zysk

Decydując się na instalację fotowoltaiczną uzyskasz dodatkowe, regularne i stałe dochody. Możesz je potem wykorzystać w celach prywatnych lub w ramach dalszego rozwoju gospodarstwa rolnego.

Bezpieczeństwo

Posiadając własną instalację fotowoltaiczną nie jesteś narażony na przerwy w dostawach prądu wywołanych np. awarią elektrowni. Nadal korzystasz z prądu generowanego przez Twoją instalację. Dzięki temu nie straszne Ci są żadne przerwy w dostawach!

Monitoring

Instalacje fotowoltaiczne są praktycznie bezobsługowe. Po ich zainstalowaniu użytkowanie nie wymaga żadnej aktywności z Twojej strony, a dodatkowo w prosty i intuicyjny sposób możesz monitorować pracę swojej instalacji z poziomu swojego telefonu. Dzięki temu możesz spokojnie zająć się pracą na swoim gospodarstwie.

Gwarancja

Fotowoltaika to inwestycja na co najmniej 25 lat, a w przypadku wysokiej klasy paneli słonecznych gwarancja wynosi nawet 40 lat. Współpracując z Edison Energia masz pewność, że przez wiele lat będziesz miał własną energię i bardzo niskie rachunki za prąd!

Miesięczny rachunek za prąd:

0 zł

1zł
1500zł
Najlepiej dopasowana instalacja:
Wielkość instalacji
0.0 kWp
Roczna produkcja
0.0 kWh
Koszt brutto
od 42 594 zł
Koszt z dotacją "Mój Prąd"
od 42 594 zł

Energia na własny użytek

Generowanie oszczędności

Jako prosument wykorzystujesz prąd z instalacji fotowoltaicznej tylko na użytek własny (na przykład na zasilanie domostwa oraz na przechowywanie własnych produktów rolnych).

W słoneczne dni panele generują więcej prądu, niż potrzebujesz, a tzw. nadwyżki przekazywane są do sieci energetycznej. W ciągu roku możesz odebrać 80% oddanych nadwyżek. W ten sposób oszczędzasz na rachunkach za prąd!

Farma fotowoltaiczna

Sprzedaż energii i wzrost przychodów

Możesz zbudować własną farmę fotowoltaiczną na niewykorzystywanym terenie. Są to większe instalacje fotowoltaiczne, których celem jest generowanie i sprzedaż prądu do sieci.

Możesz także wydzierżawić swoją ziemię pod farmę fotowoltaiczną. W ten sposób będziesz miał dodatkowy dochód ale bez samodzielnej produkcji i sprzedaży energii.

W ten sposób uzyskasz dodatkowe przychody, które możesz wykorzystać na dalszy rozwój swojego gospodarstwa. W Edison Energia stworzymy dla Ciebie całą instalację farmy fotowoltaicznej.

Gdzie można
zamontować panele?

Wszędzie! Panele fotowoltaiczne produkują dla Ciebie prąd z energii słonecznej. Zamontuj je na:

  • dachu Twojego domu
  • wszelkich budynkach gospodarczych
  • terenach wokół stanowiących nieużytki rolne
  • wiacie samochodowej, jako tzw. carport
Zapytaj o ofertę

Pokryj koszt
inwestycji z dotacji

Istnieje szereg dofinansowań oraz ulg, z których możesz
skorzystać, aby znacząco zmniejszyć koszt instalacji fotowoltaiki.

Zobacz więcej

AgroEnergia 2021

Najpopularniejszy program skierowany do rolników indywidualnych. Wysokość dotacji sięga do 40% kosztów budowy instalacji fotowoltaicznej. Obejmuje instalacje od 50 kWp do 1 MWp.

Czyste powietrze

Program dla właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Osoby uprawnione do ubiegania się o dotacje mogą liczyć na wsparcie w wysokości nawet 32 000 złotych na pompę ciepła lub PV.

Ulga podatkowa

Instalacja fotowoltaiczna zakupiona na potrzeby gospodarstwa rolnego z własnych środków podlega uldze podatkowej w wysokości 25% kosztów inwestycji. 

Ulga termomodernizacyjna

To możliwość odliczenia od podatku kwoty wydatków poniesionych na realizację prac termomodernizacyjnych w domu jednorodzinnym. Maksymalnie można odliczyć koszty na kwotę 53 tys. zł. (106 tys. w przypadku małżonków).

Regionalne programy

W wielu gminach Polski funkcjonują różnorodne programy regionalne. Wysokość oraz warunki uzyskania różnią się w zależności od programu. W Edison Energia dopilnujemy formalności i złożymy wnioski za Ciebie.

Postaw na nowoczesne gospodarstwo

Zastanawiasz się nad fotowoltaiką w swoim gospodarstwie? A może chcesz założyć własną farmę fotowoltaiczną? Nie czekaj – zostaw swoje dane kontaktowe w formularzu i przenieś gospodarstwo na wyższy poziom. Zyskaj więcej dzięki fotowoltaice.
Jesteśmy dostępni
od 9 do 17
Możesz zadzwonić na
799 394 444

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

#inteligentnaenergia

Więcej o fotowoltaice

Fotowoltaika
dla domu

Instalacja fotowoltaiczna dla domu. Stań się niezależnym dostawcą własnego prądu i zacznij oszczędzać.

Zobacz
Fotowoltaika
dla firm

Dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej, rachunki za prąd przestaną być obciążeniem dla budżetu Twojej firmy.

Zobacz
Dotacja "Mój Prąd 3.0"

Dowedz się więcej o dotacji „Mój Prąd” i zyskaj nawet do 5000 zł na Twoją instalację fotowoltaiczną.

Zobacz
Pompa
ciepła

Obniż rachunki za prąd i wybierz nowoczesną pompę ciepła firmy Buderus.

Zobacz
Ulga termo-modernizacyjna

Odlicz od podatku kwotę poniesioną na termomodernizację domu. Przyczyniasz się do zmniejszenia emisji CO2.

Zobacz
Edukacja
Edison Energia

Interesują Cię zagadnienia z branży fotowoltaiki, chcesz poznać szczegóły funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej

Zobacz
Kalkulator fotowoltaiczny

Obniż koszt energii elektrycznej niemalże do 0. Oblicz ile możesz zaoszczędzić wybierając jeden z planów Edison Energia.

Zobacz
Instalacja fotowoltaiczna

Zapomnij o stale rosnących cenach prądu. Bądź niezależny i przełącz się na domową elektrownię słoneczną.

Zobacz