Carporty, czyli wiaty wykonane z paneli fotowoltaicznych

Dodano:
8/9/2021
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji

Technologia


Gwarancja 25 lat wydajności

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Carporty, czyli nowoczesne, aluminiowe wiaty fotowoltaiczne, cieszą się rosnącym zainteresowaniem Polaków. Dzięki nim możesz produkować darmowy prąd ze słońca. Poznaj nowy element oferty Edison Energia. Jako jedni z rynkowych liderów, wciąż dostarczamy klientom nowe, inteligentne rozwiązania.

Innowacyjny system carport dopasowany do Ciebie i Twojego otoczenia

Idea carportu PV jest prosta. Chodzi o to, żeby tradycyjna wiata na samochód została wzbogacona o wydajne panele słoneczne, które produkują bezpłatną energię słoneczną, nadającą się do zasilania wszystkich sprzętów, w tym ładowarek do samochodów elektrycznych. Jeżeli więc korzystasz z ekologicznych pojazdów, carport i fotowoltaika stwarzają okazję do bezpłatnego użytkowania tych nowoczesnych środków transportu.

Carporty w Edison Energia

W Edison Energia zachęcamy do wyboru pomiędzy carportem:

 • 1-stanowiskowym, wyposażonym w 9 modułów o łącznej mocy 3,33 kW,
 • 2-stanowiskowym, zaopatrzonym w 18 modułów o mocy 6,66 kW.

W obu przypadkach podstawą jest trwała, niezawodna konstrukcja Corab, uzupełniona modułami wiodącego producenta Seraphim 370 Black Frame o mocy 330 W oraz inwerterem Sungrow.

Proponujemy doskonałą kombinację sprawdzonych produktów, które połączone w formie wiaty samochodowej, umożliwiają wydajne, bezpieczne i regularne pozyskiwanie energii słonecznej. Co więcej, istnieje możliwość spersonalizowania zamówienia i wykonania jeszcze większego carportu, np. na kilka dodatkowych pojazdów. Ta oferta powinna zainteresowań przede wszystkim klientów firmowych.

Carport Edison Energia – najważniejsze korzyści

Decyzją o inwestycji w carport zyskujesz w wielu wymiarach. Oto najważniejsze korzyści płynące z zakupu.

Samodzielnie produkujesz energię

Nie każdy ma miejsce i możliwość, aby zainstalować panele na dachu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest właśnie carport, który stanowi odpowiedź na potrzeby klientów zainteresowanych samodzielną produkcją energii. Do montażu wystarczy stosunkowo niewielka, aluminiowa wiata, której dach jest zabudowany modułami fotowoltaicznymi. W efekcie produkujesz własną, zieloną energię i zapominasz o wysokich rachunkach za prąd. Jej wytwarzanie odbywa się automatycznie, bez Twojego udziału.

Pomagasz chronić środowisko

Troska o środowisko naturalne i klimat skłania wiele osób do poszukiwania ekologicznych, alternatywnych źródeł energii. Fotowoltaika daje możliwość samodzielnego produkowania energii ze Słońca, więc stoi w opozycji wobec konwencjonalnych, przestarzałych, wysokoemisyjnych metod. Jako obywatel lub przedsiębiorca dajesz widoczny przykład, jak można i warto dbać o naturalne otoczenie. Wykorzystujesz dostępną przestrzeń, aby zlecić postawienie konstrukcji służącej do pozyskiwania energii z OZE.

Carport od Edison Energia

Możesz mieć pewność, że oferowana przez nas konstrukcja jest trwała i przystosowana do wieloletniej eksploatacji. Dzięki zastosowaniu magnelisu i ocynkowanej stali wyróżnia się odpornością m.in. na rdzę. Do tego warto wspomnieć o fundamentach wiaty, które są mocowane do podłoża betonowymi blokami.

W ramach transakcji wybierasz, ile stanowisk ma zapewniać carport. Przy okazji możesz skorzystać też z:

 • 10-letniego serwisu w formie dodatkowego pakietu,
 • opieki Edison VIP CARE,
 • stacji ładowania EV.

Podobnie jak standardowe instalacje fotowoltaiczne, carporty montujemy w kilku krokach prowadzących do satysfakcjonującego obie strony rezultatu.

 1. Konsultacje z doświadczonym zespołem doradców.
 2. Finansowanie według indywidualnych możliwości.
 3. Projekt uwzględniający wszystkie najważniejsze czynniki.
 4. Montaż przez wykwalifikowany i doświadczony zespół.
 5. Podłączenie zgodnie z lokalnie obowiązującymi przepisami i procedurami.
 6. Opieka konsultantów i serwisantów zawsze, gdy są pilnie potrzebni.
 7. Audyt potwierdzający efektywność i bezpieczeństwo wiaty.

Podsumowując, nowoczesne carporty dają wiele korzyści i nowe możliwości, nie tylko dla elektrycznych samochodów. Zainwestuj w konstrukcję, która stanie się wizytówką Twojego ogrodu lub firmowego terenu.